Turvatarkvara

Bitdefender GravityZone on äriklassi viirusetõrjetarkvara, mida eesti ettevõtetes ja ametiasutustes järjest enam kasutatakse. Bitdefenderi eelis teiste viirustõrjeprogrammide ees on kõrge viiruste tuvastamise protsent, kasutuslihtsus ning hea hinna ja kvaliteedi suhe.

Kellele?

Bitdefender GravityZone sobib nii väikestele firmadele, kes soovivad lihtsa vaevaga oma süsteemide turvalisust tõsta, kui ka suurtele ettevõtetele, kes vajavad jõulist peenhäälestatavat infosüsteemide turvet.

Väikeste firmade jaoks on Bitdefenderi eelis lihtne pilvepõhine keskhaldus, mis lubab administraatoril kaitstavaid seadmeid igal ajal ja igast kohast kontrollida ning seadistada. Süsteem on ehitatud põhimõttega, et lõppkasutajat tülitatakse teavitustega võimalikult vähe. See väldib segadust ja üleliigseid küsimusi.

Suurte firmade puhul on Bitdefenderi eelis üles seadmise lihtsus ning arvukad lisavõimalused. Nende hulgas on näiteks nutiseadmete ja töötajate isiklike seadmete kaitse, lisaseadmete (mälupulgad, bluetooth) blokeerimine, keskne kettakrüpteeringu haldus, võimalus blokeerida rakendusi põhimõttel „kõik mis pole lubatud, on keelatud“ (whitelisting) jne.

Mida teeb?

Bitdefenderi viirustõrjetehnoloogia põhineb kihilisel kaitsel. Vastavalt küberohu liigile rakendatakse selle tõrjeks erinevaid mooduleid. Bitdefender kasutab näiteks protsesside ohuskoori põhist pidevjälgimist, turvaaukudele suunatud rünnete tuvastust, masinõppel põhinevat pahavaratõrjet, klassikalisi viirustõrjedefinitsioone, halbade URL-de blokeerimist, definitsioone valepositiivsete tuvastuste vältimiseks jne. Selline arhitektuur annab parima kaitse ja optimaalse kiiruse.

Aeglaste masinate jaoks on Bitdefenderil tehnoloogia, kus arvuti viirusetõrjeks kasutatakse serveri jõudlust (central scanning). Selle abil saab ka vanemad seadmed ära kaitsta, ilma et viirusetõrje kasutaja tööd segama hakkaks.

Paljud firmad kasutavad koos tavapärase viirustõrjega ka mõnda heuristilisel tuvastusel põhinevat toodet (next-gen EPP), lisakaitseks turvaaukude ja tundmatute rünnakute eest (näiteks InterceptX, Heimdall, Cylance, Sentinel One...) Bitdefenderil on olemas samal tehnoloogial põhinev moodul nimega HyperDetect. See annab võrreldes teistega sama hea kaitse, kuid suurema stabiilsuse, sest korraga ei pea eri tootjate viirustõrjeprogramme kasutama.

Auhinnad / tunnustused

Bitdefenderi tehnoloogia usaldusväärsust näitab eelkõige see, et üle 150 IT lahendusi tootva firma üle maailma kasutab oma toodetes Bitdefenderi viirustõrjetehnoloogiat (OEM). Teiste hulgas näiteks CheckPoint, FireEye, F-Secure, SolarWinds jne.

Viirustõrjeprogrammide testimise instituut AV-Test on juba kolm viimast aastat andnud Bitdefenderile auhinna „Best Performance Award“, mis tunnustab lahendust, millel on kõige väiksem mõju seadmete kiirusele. 2016 aastal sai Bitdefender ka auhinna parima Androidi nutiseadmete kaitse eest. (https://www.av-test.org/en/award/)