Andmete kaitse

Et andmed oleksid alles

Andmete kaitse kontseptsioon on lai ja mitmetahuline, püüame seda järgnevalt natuke lahata...

  • Esmalt on oluline mõistagi koht, kus andmeid talletatakse. Levinud viisid andmete talletamiseks on ettevõtte failiserver, avalikud pilveteenused (nt Sharepoint Online, OneDrive, Dropbox), kuid tuleb vahel ka ette, et äriandmed resideeruvad vaid kasutajate endi arvutites, mis on mõistagi suur risk võimaliku andmekao tekkeks. Vaieldamatult oluline aspekt on ka andmete struktureeritus ja terviklikkus. Mida rohkem on kohti andmete talletamiseks, seda keerulisem on terviklikku andmekaitset rakendada. Meie soovitame andmete turvaliseks talletamiseks Office 365 pilveplatvormi või kõrgemat kaitset vajavatele andmete BlackBerry Workspaces failihalduslahendust. 
  • Teisalt on oluline, et äriandmetele on ligipääs vaid selleks volitatud isikutel. Seega peab failihaldussüsteem toime tulema failiõiguste ja ligipääsude kehtestamisega. 
  • Vähem tähtsam ei ole ka andmete liikumise jälgitavus ja auditeerimisvõimekus. Eriti juhul, kui on tegu konfidentsiaalsete andmetega. Kui peaks tekkima sisemisi vaidlusi või suisa andmevargusi väljaspoolt ettevõtet, siis taolise funktsionaalsuse olemasolul on lihtsam kellegi poole näpuga näidata, sest andmete käitlemisest jäävad jäljed maha.
  • Siit edasi varundus (backup), avariitaaste (disaster recovery) ja arhiveerimine on vajalikud tegevused või vähemalt mõtlemise kohad kõikjal, kus vähegi andmeid (täpsemalt andmeid, mis omavad mingit väärtust, eks ole...). Loe veel sel teemal siit >
  • Korralikust varundusest vähemtähtsam ei ole viirusetõrjelahendus. Tänapäeval suurt tormi ja laastamistööd teinud lunavara ja "crypto" viirused on halvanud nii mõnegi suure ja maineka ettevõtte äritegevuse muutes äriandmed kasutuskõlbmatuks. Seega on oluline kasutada viirusetõrjet, mis omab lunavara viiruste kaitsemehhanismi. Meie poolt pakutav Bitdefender viirusetõrje oma lunavara kaitset ja on oma-ala tegijate seas number 1 viirusetõrje maailmas!
  • Veel üks andmekao tekkimise põhjuseid on haldamata ja kaitsmata arvutitöökohad ja nutiseadmed. On oluline meeles pidada, et kõik seadmed, mis sisaldavad äriandmeid peavad olema keskse halduse all ning liikuvate seadmete kõvakettad peavad olema krüpteeritud. Andmete krüpteerimata jätmine on nagu rahakoti jätmine lahtise aknaga auto esiistemele. Võta meiega ühendust, et sel teemal edasi arutada!