Varundus, avariitaaste ja arhiveerimine

Kõigepealt lühidalt paar põhikontseptsiooni:

3-2-1 põhimõte: hoia oma andmeid vähemalt kolmes eksemplaris, vähemalt kahel erineval andmekandjal ja vähemalt üht eksemplari neist kusagil teises kohas.

RTO: (recovery time objective) taaste sihtkestus; st maksimaalne talutav (lubatav) ärifunktsiooni, ressursi või süsteemi käideldamatuse kestus pärast intsidenti.

RPO: (recovery point objective) taaste sihtseis (-aeg); intsidendijärgsele taastele seatud eesmärk -- milline andmekadu on lubatav? (St millise hetke andmed peavad olema taastatavad? Eelmise tunni? Eelmise aasta?)

Varundus ja andmekaitse on teatud määral sarnased ja kattuvad mõisted – andmed ei ole kaitstud, kui neid ei hoita koopiatena eri kohtades, ja varukoopiast üksi on vähe rõõmu, kui andmed on kuidagi kõlbmatuks muutnud või „jalutama läinud”. Lisaks tuleks vahet teha varunduse ja arhiveerimise vahel - viimase puhul pole tavaliselt RTO nii tähtis, kuid sõltuvalt seadustest jmt võib RPO olla aastates.

MAX123 pakub erineva tasemega varunduslahendusi erineva suuruse ja vajadustega ettevõtetele

Oleme valinud oma peamiseks partneriks Veaami, sest see firma on omale 10 aastaga kogunud üle maailma 216,500 klienti; Fortune 500 ettevõtetest on seal nimekirjas 70%. Veeam kaitseb andmeid  24x7x365 ja seda on tunnustanud ka Gartner, paigutades nad 2016 seisuga liidrite sektorisse.

 

 

Andmekeskuste ja pilveserverite kaitseks sobib kõige paremini Veeam Availability Suite

Märksõna on Always-On Enterprise, mis äraseletatult tähendab peamiselt esiteks, et su varuks mõeldud maht ei pea lihtsalt niisama varuks seisma, seda saab mõistlikkuse piires ka kasutada, ja teiseks ei loeta taastamisaega päevades, vaid minutites.

Veeam Availability Suite on saadaval kolmes versioonis: Standard, Enterprise ja Enterprise Plus. Versioonide võimaluste võrdlus on ära toodud siin > 

Exchange’i mailide ja kalendrite kaitsmiseks sobib kõige paremini Veeam Backup for Microsoft Office 365. Too rakendus toimetab taustal ja teeb märkamatult kõigest Exchange'is säilitatavast varukoopia (ja võimaldab sealt mõistlikul viisil infot otsida ning vajadusel ka taastada terved postkastid-kalendrid pilve või oma serverisse).

Arvutit ja füüsilisi seadmeid kaitseb Veeam Endpoint Backup koos agentidega. See on põhimõtteliselt igasse Windowsi arvutisse sobiv tasuta varundusrakendus, mis võimaldab määrata, millest ja kuidas varukoopiat tehakse. Uusimasse versiooni on sisse ehitatud ka kaitse CryptoLocker-tüüpi pahavara vastu. Kõige paremaid tulemusi annab rakenduse kasutamine koos Veeam Availability Platformi toodetega, sest siis on võimalik varukoopia otse pilve teha ja selle sisust vajalik otse, st kogu varukoopiat taastamata välja võtta.

Kui Teil tekkis küsimusi, siis võtke meiega ühendust:    
telefon: +372 699 0678
e-mail: lahendused@max.ee