Pressiteade 8.07.2019 - MAX 123 ja Võrguvara ühendavad ärid

Pressiteade 8.07.2019

MAX 123 ja Võrguvara ühendavad ärid ning sünnib suurim eestimaine IT-infraettevõte. 

 
MAX 123 AS ja Võrguvara OÜ sõlmisid 3. juulil 2019 ühiste kavatsuste kokkuleppe, mille eesmärgiks on läbirääkimiste alustamine kahe ettevõtte ühinemiseks 2019. aasta jooksul.  Pärast ühinemist saab uuest ettevõttest Eesti suurim äriklientidele suunatud IT-taristu lahendusi pakkuv firma, mis baseerub kodumaisel kapitalil
Läbirääkimiste ajal kuni ametliku ühinemiseni tegutsetakse senistes asukohtades eraldiseisvate meeskondadena.
 
Ühinemise eesmärkideks on luua suurim eestimaine IT-infra ettevõte Eesti äriklientide ja avaliku sektori teenindamiseks. Fookus on äriklientidele läbimõeldud, töökindlate ja turvaliste IT-infra lahenduste loomisel.
Tooteportfellide ühendamisest sündiv sünergia lubab klientidele pakkuda lahendusi kõrgetasemelisest küberturbest võrgulahendusteni ja andmekeskustest lõppkasutaja seadmeteni välja. Kindlasti säilib tähelepanu ka kõrge soovitusindeksi ja klientide rahulolu hoidmisel.

Läbirääkimiste perioodil tehakse õigusaktides lubatud piires koostööd selleks, et hakata tulevikus pakkuma klientidele ühtseid terviklahendusi. Läbirääkimiste edukuse korral on ühinemise lõpuleviimise eeltingimuseks Konkurentsiametilt loa saamine.
 
„Juba läbirääkimiste algusfaasis oli selgelt näha, et Võrguvara ja MAX 123 täiendavad teineteist suurepäraselt. Võrguvara tugevused on võrgu- ja turvalahendustest ning MAX 123 omad serverruumi ja IT-teenuste poolel. Kokku moodustub turul enneolematult täielik portfell ja teenusekvaliteet,“ ütles MAX 123 nõukogu liige Ivo Suursoo

„Oleme pidevalt otsinud võimalusi oma kliente paremini teenindada, pakkuda võimalikult täielikku kvaliteetset teenuste ja lahenduste valikut. Ühinemine on neis otsingutes järgmine etapp,“ täiendas Jüri Reitsakas, Võrguvara juhatuse liige ja asutaja. 
 
Partnerluslepingus on eraldi ära toodud ka ambitsioon olla IT-infra valdkonna Eesti ihaldusväärseim tööandja, pakkudes spetsialistidele suurepärast keskkonda isiklikuks ja professionaalseks arenguks. 


MAX 123 on 1991. aastal asutatud infotehnoloogia lahendusi ja teenuseid pakkuv ettevõte, keskendudes partnerlusele IT-juhtimisest igapäevase teostuseni. Ettevõtte strateegilistest partnerlustest olulisimad on pikaaegne koostöö Delli, Microsofti ja VMware’iga. MAX 123 on kõrgeima soovitusindeksiga infotehnoloogia ettevõte Eestis. 
 
Võrguvara on enam kui 20 aastase ajalooga primaarselt kiirete, töökindlate ja turvaliste arvuti- ja andmekeskuste võrkude projekteerimise, ehitamise ja toetamisega tegelev ettevõte. Võrguvara klientide hulka kuuluvad peamiselt keskmisest suuremad eraettevõtted ja riigiasutused. Strateegilistest partnerlustest olulisimad on suurtootjate Fortineti, Hewlett Packard Enterprise’i ja Extreme Networksiga, kuid erinevate vajaduste rahuldamiseks on portfellis arvukalt teisi võrgu- ja infoturbega seotud partnereid.  
 
Ühendettevõtte juhatusse hakkavad kuuluma tegevjuhina Võrguvara senine müügimeeskonna juht Tauno Telvik ja finantsdirektorina MAX 123 tegevjuht Ermo Kiisk. Nõukokku hakkavad kuuluma MAX 123 senine nõukogu liige Ivo Suursoo, Aldur Talkop ja Võrguvara juhatuse liige Jüri Reitsakas. 

 

Ivo Suursoo
MAX 123 AS nõukogu esimees
Tel.: 5019774
e-post: ivo.suursoo@max.ee
www.max.ee
Jüri Reitsakas
Võrguvara OÜ juhatuse liige
Tel: 5014528
e-post: juri.reitsakas@vorguvara.ee
www.vorguvara.ee