Küberturvareeglite eiramine võib tuua tõsiseid tagajärgi.

Postimees TEHNIKA kirjutab:
Riigi Infosüsteemi Amet alustas eile menetlust salastatud kliendiandmebaasi internetis laokile jätnud kütusefirma Olerex suhtes.
Uurimine peab välja selgitama, kuidas sai võimalikuks, et Olerexi äriklientide andmebaas oli ligi poolteist kuud avalikult allalaaditav. Andmebaas sisaldas muu hulgas kliendikaartide ja nende vastutavate kasutajate infot.
RIA soovib kontrollida Olerex ASi infosüsteeme ning nendega seotud infovarade turvamist.

Loe artiklit Postimehest >

 

MAX 123 kommentaar.

Küberturva probleemid on tulnud, et jääda, kahjuks! Eesti ei jää neist kindlasti puutumata. Ei aita siin meie väiksus ja digitaalne tublidus.

Viimastel kuudel on avalikkuse ette jõudnud juba 3 tõsisemat küberturvaprobleemide (andmete lekke) juhtumit. Lisaks Olerexile on RIA kõrgendatud tähelepanu all ka Tartu rattaringlusega seotud ettevõte Bewegen ja kontorivahendeid pakkuv Charlot.

Andmetele püütakse ligi saada olenemata nende väärtuslikkusest. Andmeid ja kontosid häkitakse, "because they can". See, mis neis leidub ja kui suurt väärtust need omavad, pole tähtis. Meil on kogemus ühe kliendiga, kes vabandas oma tegemata samme küberturvalisuses sellega, et "ega neid ju keegi ei taha". See ei ole kahjuks nii, tahetakse küll!

Isegi kui me ei taha alla kirjutada kõigile EU-st tulevatele direktiividele (mis mööngem tõika, pole alati just eriti mõistlikud), siis turvalisusest peaks saama kõigi ettevõtete primaarne teema.

MAX 123 seisab kindlasti kõigi oma praeguste ja tulevaste klientide uste ees ja taga, küberturva relvad käes.
Küsige aga julgesti meilt abi. Teeme ettevõtte turvaskanni light versiooni kohe ära.

Käesolevaga kinnitan, et olen tutvunud privaatsuspoliitikaga ning annan nõusoleku kasutada minu e-posti aadressi eesmärgiga saata mulle uudismaterjale. Olen teadlik, et mul on õigus nõusolek igal ajal tagasi võtta*