Kui me ei tea, siis ei oska ka karta

Kas me teame, mitu korda on püütud meie kontosid häkkida?

Iga ettevõte peaks vähemalt korra tellima lihtsa turvaanalüüsi, mis näitaks, mis tegelikult nende ukse taga toimub. Võrguliikluse logide analüüs näitab hästi, kui palju käiakse ukse taga muukimas.

See on nagu füüsilise turvalisusega. Enamikel kontoritel on leping mõne turvaettevõttega. Kas see on vajalik ja mõttekas? Ei tea, sest pea kellegi pole ukse taga kaamerat, mis salvestaks, kas ja millal reaalselt murdvargad käivad uurimas või muukimas. 

"Meil pole juba 10 aastat sees käidud!" 

Aga kas sellepärast, et uks on korralik ja lukk kindel, või sellepärast, et keegi pole proovinudki.

Küberturvalisusega on veelgi lihtsam.

See nö "salvestav kaamera" on tegelikult olemas võrguliikluse logide näol. Lihtne analüüs näitab, mitu korda reaalselt on keegi Hiinast või mujalt maailmast püüdnud ettevõtte kontodele sisse ronida.

Siin on väljavõte ühe Eesti ettevõtte paari meilikonto kohta. Paljud ei kujuta isegi ette, kui palju neid muukimisi tegelikult toimub. Tasub välja uurida, enne kui on hilja ja mõni rünne ka reaalselt õnnestub!

Telli tasuta turvaanalüüs kohe!

Käesolevaga kinnitan, et olen tutvunud privaatsuspoliitikaga ning annan nõusoleku kasutada minu e-posti aadressi eesmärgiga saata mulle uudismaterjale. Olen teadlik, et mul on õigus nõusolek igal ajal tagasi võtta*